فلزات گرانبها کدامند؟

فلزات گرانبها کدامند؟

دوستان ما شما را برای دانستن این که فلزات گرانبها کدامند؟ اشنا میکنیم:

فلزات گرانبها کدامند؟

فلزات گرانبها اصطلاح طبقه بندی فلزات است که به عنوان نادر و یا دارای ارزش اقتصادی بالا هستند، ارزش نسبی بالاتر این فلزات به عوامل متعددی از جمله نادر بودن آن، استفاده از فرایندهای صنعتی و ابزارهای سرمایه گذاری رانده می شود، محبوب ترین فلزات گرانبها با سرمایه گذاران طلا، پلاتین و نقره و فلزات گرانبها مورد استفاده در فرایندهای صنعتی شامل ایریدیم است که در آلیاژهای خاص و پالادیوم مورد استفاده در صنایع الکترونیک و شیمیایی قرار دارد. فلزات گرانبها به طور گسترده ای شناخته شده هستند فلزات مقاوم در برابر خوردگی هستند که در جواهرات و ارز به عنوان سرمایه  مورد استفاده قرار می گیرند.

شکستن فلزات گرانبها

سرمایه گذاران می توانند با خرید دارایی فیزیکی، خرید قراردادهای آتی برای فلز خاص و یا خرید سهام شرکت های تجاری که در زمینه استخراج یا تولید فلزات گرانبها شرکت دارند و در فلزات گرانبها سرمایه گذاری کنند. صندوق های متقابل و صندوق های معامله شده با مبادله (ETFs) همچنین انواع استراتژی هایی را شامل می شوند، از جمله صندوق های حمایت شده توسط شمش، اوراق بهادار شرکت های استخراج معدن و قرار گرفتن در معرض اهرم، به عنوان یک سرمایه گذاری، فلزات گرانبها پس از آن برای تنوع بخشیدن به اوراق بهادار و به عنوان یک ذخیره ارزش، به ویژه به عنوان محافظت در برابر تورم و در زمان عدم اطمینان مالی، دنبال می شود. یکی از محبوب ترین فلزات گرانبها برای اهداف سرمایه گذاری، طلا است و به دنبال آن نقره است و چندین گزینه برای به دست آوردن قرار گرفتن در معرض وجود دارد. فلزات گرانبها می توانند به صورت میله ای یا سکه ای خریداری شده و برگزار شوند. میله های طلا معمولا دارای حاشیه بسیار کم قیمت بیش از حد هستند، اما می تواند شدید باشد. سکه های طلای مانند یک اونس آفریقای جنوبی Krugerrands نیز نزدیک به قیمت های نقطه ای در بازار هستند و انعطاف پذیری بیشتری برای سرمایه گذاران که در مقیاس کمتر از ۴۰۰ اونس تروی، که استاندارد اندازه طلا است، ارائه می دهد.

طلا جزو فلزات گرانبها

طلا، ساده‌ترین فلز گرانبها می باشد که با رنگ منحصر آن شناسایی می‌شود. این فلز محبوب‌ترین سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و بیشترین کاربرد آن در صنعت جواهرسازی است. آفریقای جنوبی، آمریکا، چین، استرالیا و روسیه بزرگترین تولیدکنندگان طلا هستند. بهای طلا نیز از سوی اتحادیه بین المللی آن تعیین می‌شود، طلا ساده ترین فلز گرانبها است که به دلیل رنگ زرد منحصر به فرد آن تشخیص داده شده است. طلا به دلیل رنگ، قالب گیری و هدایت آن محبوب است.

  • استفاده: جواهر، الکترونیک، تابش محافظ، عایق حرارتی
  • منابع عمده: آفریقای جنوبی، ایالات متحده، چین، استرالیا

نقره جزو فلزات گرانبها

نقره یکی از با ارزش ترین فلزهای روی زمین است. این فلز سفید رنگ در خالص ترین حالت خود، دارای بالاترین حد رسانایی گرمایی و الکتریکی خواهد بود. نقره در صنایع زیادی استفاده می شود: از جواهرسازی و ضرب مسکوکات گرفته تا ساخت مدارهای الکتریکی و وسائل دندان پزشکی. اما در اینجا می خواهم موارد استفاده این فلز را در جاهایی اعلام کنم که مطمئناً باعث شگفتی شما خواهد شد: نقره می تواند برای جلوگیری از رشد باکتری ها در پوشش تلفن های همراه استفاده شود، می توان از نقره برای کنترل بوی ناخوشایند کفش و لباس ها استفاده کرد و یا از آن در چوب ها برای جلوگیری از خورده شدن استفاده کرد، در سال ۲۰۰۹ پرو، چین، مکزیک و شیلی بزرگترین تولیدکننده های نقره در جهان بوده اند. در این سال قیمت هر کیلوگرم نقره برابر با ۴۳۲ دلار برای هر کیلوگرم بوده که بعد از آن در سال های بعد رشد زیادی کرده است، نقره یک فلز گرانبها محبوب برای جواهرات است، اما ارزشش فراتر از زیبایی است. این دارای بالاترین هدایت الکتریکی و حرارتی از تمام عناصر است، به علاوه آن دارای کمترین مقاومت در برابر تماس است.

  • استفاده: جواهرات، سکه، باتری، الکترونیک، دندانپزشکی، به عنوان یک عامل ضد میکروبی، عکاسی
  • منابع عمده: پرو، مکزیک، شیلی، چین

رودیوم جزو فلزات گرانبها

رودیوم فلزی به رنگ نقره‌ای و بسیار کمیاب و ارزشمند است.  هر یک تن از پوسته زمین، حاوی ۰٫۰۰۱ گرم رودیوم است بنابراین نمی‌توان بهایی برای آن در نظر گرفت. نقطه ذوب این فلز بسیار بالاست و از مقاومت شگفت‌انگیزی در برابر فرسایش برخوردار است. رودیوم از خاصیت بازتابش برخوردار است و از آن برای ساخت جواهرات، پروژکتورها، صنعت خودروسازی و اندکی در آینه‌ها استفاده می‌شود. بزرگترین تولیدکنندگان رودیوم، آفریقای جنوبی، روسیه و کانادا هستند.

ایریدیوم

 

ایریدیوم یکی از متراکمترین فلزات است. همچنین دارای یکی از بالاترین نقطه ذوب است و بیشترین عنصر مقاوم در برابر خوردگی است.

  • استفاده : قلم، شمع، ساعت، جواهر، قطب نما، الکترونیک، و در پزشکی و صنعت خودرو
  • منبع عمده: آفریقای جنوبی

پالادیوم

۴ فلزات گرانبها شامل طلا، نقره، پلاتین و پالادیوم هستند. پالادیم شبیه به پلاتین در خواص آن است. مانند پلاتین، این عنصر می تواند مقدار زیادی هیدروژن را جذب کند. این یک فلز نادر و قابل قیاس است که قادر به حفظ ثبات در دمای بالا است.

  • استفاده: یکی از فلزات مورد استفاده برای جواهرات طلای سفید، مبدل های کاتالیزوری در خودرو، به عنوان یک الکترود در الکترونیک
  • منابع عمده: روسیه، کانادا، ایالات متحده، آفریقای جنوبی

پلاتین

فلزات گرانبها کدامند؟ و ایا پلاتین نیز جزو این دسته است؟

خانم ها این فلز را بسیار دوست دارند، حتی از طلای زرد هم بیشتر. میانگین قیمت این فلز در سال ۲۰۰۹ برابر با ۳۸۲۹۰ دلار بوده است، پلاتین را بیشتر از آفریقای جنوبی، روسیه و کانادا بدست می آورند. از ویژگی های این فلز می توان به ضدخورندگی، چگالی بالا و انعطاف پذیری آن اشاره کرد، همانطور که می دانید از این فلز بیشتر در صنایع جواهرسازی استفاده می شود. همچنین از این فلز در صنایع دندان پزشکی، ساخت تسلیحات و هوانوردی هم استفاده می شود.

رنیوم

رنیوم نقره ای رنگ یکی از چگالترین فلزات دنیاست که سومین نقطه جوش بالا در بین فلزات دیگر را دارد. این فلز بعد از کشف در سال ۱۹۲۵، به خاطر نقطه جوش بالا در موتورهای توربینی با دمای بالا مورد استفاده قرار گرفت. از دیگر استفاده های این فلز در ترموکوپل ها و مواد تماس الکترونیکی می توان اشاره کرد، شیلی، قزاقستان و آمریکا بزرگترین تولید کننده این فلز در دنیا هستند. در سال ۲۰۱۰ قیمت هر کیلوگرم از رنیوم برابر با ۴۵۴۸ دلار بوده است.

با مطالعه این متن شما را با دانستن فلزات گرانبها کدامند؟ اشنا کردیم

شرکت دنیای فلزیاب

هیچ وقت به اثار های هنری و یا کتیبه ها یا سنگ نوشته ها یا هر شکل ،

اثری که به دست قدیمیان نوشته یا حجاری یا نجاری شده دست نزنید.

و این اثار ارزشمند ملی را تخریب نکنید.

۱ تخریب آثار ملی و فرهنگی تاریخ ایران عزیزمان،

۲ در هیچ جای ایران گنج در اغوش اثر قرار داده نشده است،

نشانه ها همیشه علامت یکی مانده به نقطه ی اصلی یا چند تا مانده به نقطهی اصلی میباشند ،

هر اثری درونش گنج وجود ندارد ، مواظب میراث ملی مان باشیم ،

برای مشاوره رایگان در مورد علائم ونشانه ها و خرید فلزیاب ها با کارشناسان شرکت دنیای فلزیاب در تماس باشید

 


فلزات گرانبها کدامند؟

خرید فلزیاب

فروش فلزیاب

خرید گنج یاب

خرید و فروش گنج یاب

قیمت فلزیاب

فلزیاب

واتس آپ :۰۹۳۵۵۷۰۹۲۹۲

شماره تماس کارشناسان فروش فلزیاب  : ۰۹۳۵۵۷۰۹۲۹۲ – ۰۹۱۹۹۸۸۵۴۰۰

واتس آپ :۰۹۳۵۵۷۰۹۲۹۲

شماره تماس کارشناسان فروش فلزیاب  : ۰۹۳۵۵۷۰۹۲۹۲ – ۰۹۱۹۹۸۸۵۴۰۰

جهت ارتباط با کارشناسان ما و خرید گنجیاب با ما تماس بگیرید

۰۹۳۵۵۷۰۹۲۹۲

۰۹۱۹۹۸۸۵۴۰۰

درباره ما Donya84

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *