تفسیر نماد ماه در گنج یابی

تفسیر نماد ماه در گنج یابی

تفسیر نماد ماه در گنج یابی :

مردم ایران زمین ، از دوران پیش از تاریخ تا پایان عصر ایران باستان ، نماد ماه در دفینه یابی را به عنوان نماد ایزدبانوی مادر ، ایزدبانوی باروری ، تقدیس و ستایش میکردند . یکی از جاذبه های ماه برای انسان های نخستین ، تغییر شکل ماه بود که آنها را به تفکر و چون و چرایی درباره این اختر تابناک بر می انگیخت . ماه ، زمانی پر ( کامل ) زمانی کاسته میشد و بالاخره برای مدتی ناپدید میگردید ، چون آن زندگی بشر که پس از تولد بزرگ و بالنده شده آن گاه در سرازیری کسر و نقصان افتاده و بالاخره با رسیدن مرگ از دیده ها ناپدید میگردد . اشاره به مقبره ی اسلامی دارد که بدون بار و یا دفینه می باشد . نماد ماه در بعدی از تاریخ اشاره به جهت طلوع و غروب خورشید دارد که در سر راه کاروانسرا ها این نشانه به وفور به چشم میخورد .

نشانه ی ماه همراه با ستاره و یا به تنهایی در بعدی از تاریخ و تمدن ایران زمین اشاره ای مستقیم به یک مقبره ی مهرپرستی دارد . نماد ماه در گنج یابی کهن بعضی اوقات به یک دفینه ی قابل توجه که به راهزنان متعلق است اشاره ی غیر مستقیم دارد به این معنی که خود این علامت ، نشانه دوم بوده و باید ما به دنبال یک نماد دیگری بگردیم و آن را پیدا کرده تفسیر نماییم . نشانه ماه میتواند بسیار مهم باشد در صورتی که در کنار آن یک جوغن نیز وجود داشته باشد که در کل به یک چاه اشاره دارند که پلمپ هست و میشود آن را باز کرد .

در  نماد ماه در گنج یابی عموما در جهت دهانه بازش باید جستجو را انجام داد .

در این جهت احتمال پیدا کردن تومولوس تپه نیز زیاد است . اگر قرص ماه تمام باشد و کلفتی اش به طرف پایین باشد در اطراف ممکن است غار باشد . اگر در داخل هلال ماه علامت + باشد دفینه در شعاع ۵ متری اطراف نشانه است. در کنار نماد ماه علامت ستاره وجود داشته باشد باید در امتداد بلندترین پر ستاره حرکت کرد . ستاره ۴ پر به معنای خطر و ستاره شش پر به معنای وجود تله می باشد .

شرکت دنیای فلزیاب

هیچ وقت به اثار های هنری و یا کتیبه ها یا سنگ نوشته ها یا هر شکل ،

اثری که به دست قدیمیان نوشته یا حجاری یا نجاری شده دست نزنید.

و این اثار ارزشمند ملی را تخریب نکنید.

۱ تخریب آثار ملی و فرهنگی تاریخ ایران عزیزمان،

۲ در هیچ جای ایران گنج در اغوش اثر قرار داده نشده است،

نشانه ها همیشه علامت یکی مانده به نقطه ی اصلی یا چند تا مانده به نقطهی اصلی میباشند ،

هر اثری درونش گنج وجود ندارد ، مواظب میراث ملی مان باشیم ،

برای مشاوره رایگان در مورد علائم ونشانه ها و خرید فلزیاب ها با کارشناسان شرکت دنیای فلزیاب در تماس باشید

جهت ارتباط با کارشناسان ما و خرید گنجیاب با ما تماس بگیرید

۰۹۳۵۵۷۰۹۲۹۲

۰۹۱۹۹۸۸۵۴۰۰

 

درباره ما Donya84

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *